Uzņēmuma drošības politika var ietvert vietnes lietošanas politiku. Tā apraksta, kā uzņēmums plāno izglītot savus darbiniekus par uzņēmuma aktīvu aizsardzību. Tie ietver arī skaidrojumu par to, kā tiks veikti un piemēroti drošības mērījumi, kā arī procedūras efektivitātes novērtēšanai, lai nodrošinātu nepieciešamo korekciju veikšanu.
Drošības politikā ir jābūt norādītiem galvenajiem organizācijas elementiem, kuri ir jāaizsargā. Tas ietver sevī kompānijas tīklu, tās fizisko ēku, kā arī daudz ko citu. Drošības politikā jābūt norādītiem iespējamajiem draudiem šiem priekšmetiem. Apdraudējums var būt no uzņēmuma iekšpuses, kā piemēram, varbūtība, ka neapmierināti darbinieki nozags vērtīgu informāciju vai palaidīs uzņēmuma tīklā iekšēju vīrusu, ja dokumentā galvenā uzmanība tiek pievērsta kiberdrošībai. Alternatīvi, hakerim ārpus uzņēmuma iekļūstot sistēmā, tas var izraisīt datu zudumu, mainīt datus vai tos nozagt. Kā arī, datorsistēmām var rasties fiziski bojājumi.
Identificējot draudus ir jāpārliecinās par to iespējamību, varbūtību, ka tie patiešām notiks. Uzņēmumam ir jādara viss iespējamais, lai noteiktu kā novērst šos draudus. Darbinieku politiku ieviešana, kā arī spēcīga fiziskā un tīkla drošības nodrošināšana ir pasākumi, kuri būtu jāveic. Kad draudi patiešām īstenojas, ir jābūt gatavam plānam kā rīkoties. Datu aizsardzības process ir regulāri jāpārskata un jāatjaunina, kad tajā ienāk jauni cilvēki, drošības politika ir jāizplata visiem uzņēmuma darbiniekiem.
Datu dublēšana nosaka noteikumus un procedūras datu rezerves kopiju veidošanai. Tā ir neatņemama vispārējās datu aizsardzības, uzņēmējdarbības nepārtrauktības un avārijas situāciju novēršanas stratēģijas sastāvdaļa. Tālāk ir norādītas datu dublēšanas politikas galvenās funkcijas.
Izstrādājot drošības politiku, drošības speciālistiem, jāņem vērā vairākas jomas. Tās ietver:
Fiziskās drošības politikas aizsargā visus organizācijas fiziskos aktīvus, tostarp ēkas, transportlīdzekļus, inventāru un iekārtas. Šie līdzekļi ietver IT aprīkojumu, piemēram, serverus, datorus un cietos diskus.
IT fizisko līdzekļu aizsardzība ir īpaši svarīga, jo fiziskajās ierīcēs ir uzņēmuma dati. Ja fizisks IT līdzeklis ir apdraudēts, tajā ietvertā un apstrādātā informācija tiek apdraudēta. Tādā veidā informācijas drošības politikas ir atkarīgas no fiziskās drošības politikām, lai nodrošinātu uzņēmuma datu drošību.
Zemāk ir uzskaitīti daži no vissvarīgākajiem uzņēmuma drošības politikas elementiem:
Informācijas drošības politikām uzņēmumā var būt šādas priekšrocības:
Totalizatorslatvija.com drošības politikas mērķis un uzdevumi ir veicināt un nodrošināt, ka:
Drošības politikas pamatmērķis ir aizsargāt cilvēkus un informāciju, noteikt noteikumus paredzamajai lietotāju rīcībai, definēt pārkāpuma sekas. Tai ir jāaizsargā ierobežoti, konfidenciāli vai sensitīvi dati no zaudēšanas, lai izvairītos no reputācijas kaitējuma un negatīvas ietekmes. Šajā politikā ir izklāstītas prasības attiecībā uz datu noplūdes novēršanu.
Dati ir viens no organizācijas svarīgākajiem aktīviem. Tie vienmēr tiek ģenerēti un pārsūtīti organizācijas tīklā, un tos var atklāt neskaitāmos veidos. Drošības politika nosaka organizācijas stratēģiju datu un citu līdzekļu aizsardzībai.
Drošības vadītājiem, piemēram, galvenajiem informācijas drošības darbiniekiem, ir jānodrošina, lai darbinieki ievērotu drošības politiku, lai aizsargātu uzņēmuma īpašumus. Ja tas netiek darīts, var rasties šādas sekas:
Drošības politika palīdz nodrošināt datu konfidencialitāti, integritāti un pieejamību. To bieži izmanto, lai aizsargātu sensitīvus klientu datus un personu identificējošu informāciju.
Datu pārkāpumi un citi informācijas drošības incidenti var negatīvi ietekmēt organizācijas reputāciju.
Totalizatoriem jānodrošina atbilstību juridiskajām un normatīvajām prasībām. Daudzas juridiskas prasības un noteikumi ir vērsti uz sensitīvu informāciju. Piemēram, maksājumu karšu nozares datu drošības standarts nosaka, kā organizācijas apstrādā patērētāju maksājumu karšu informāciju. Šo noteikumu pārkāpšana var izmaksāt dārgi.