Bukmeikeri Latvijā
Pazīsti savu klientu

Pazīsti savu klientu

Pirms ienirstam dziļāk pakalpojumu specifikā, ir jāizprot, ko nozīmē vārdu salikums “pazīsti savu klientu”. Tas ir tiesisko regulējumu kopums, kas visbiežāk ir vērsts uz finanšu iestādēm (bet arī citiem uzņēmumiem). Tā galvenais mērķis ir pārliecināties, ka klientu darbība ir likumīga un nenotiek identitātes krāpšana vai naudas atmazgāšana.

Cik labi jūs pazīstat savu klientu?

Kas tas ir par procesu – cik labi jūs pazīstat savu klientu? Īsumā, tas ir process, kurā tiek identificēti investori un viņu labklājības statuss, tiek pārbaudīts klienta naudas līdzekļu ienākumu avots (vai tas ir likumīgs, vai nē) un no klientiem tiek pieprasīta detalizēta informācija par naudas atmazgāšanas novēršanu. Šis process kalpo svarīgam mērķim, lai sniegtu izcilas kvalitātes pakalpojumus, izvairītos no jebkāda veida saistības ar naudas atmazgāšanu un krāpšanas veidiem.

Tā ir standarta prasība visā pasaulē. Tas ir process, ko veic nozares regulējošās iestādes, lai aizsargātu visas nozares ieinteresētās personas, un tas ir jebkuras ieguldījumu sabiedrības vai investora labākajās uzņēmējdarbības interesēs, jo īpaši, ja uz spēles ir likts daudz naudas.

Papildus šim procesam, jauniem investoriem ir prasība veikt savu klientu identificēšanu atkārtotiem ieguldītājiem vai atjaunot klienta profilu, kas ir reģistrēts uzņēmumā. Ļoti svarīgi ir uzturēt precīzus un pēc iespējas atjauninātus datus.

Kāpēc šis process ir nepieciešams?

Ja uzņēmums ievēro klienta identificēšanas politiku, tas samazina finanšu riskus, kas saistīti ar uzņēmējdarbības līgumiem ar konkrētiem klientiem. Svarīgi šī procesa prasību aspekti ir zināt klienta ienākumu avotu, novērtēt viņa spēju ieguldīt jūsu uzņēmumā un iegūt pilnīgu finanšu portfeli un pamatinformāciju. Šīs pārbaudes var būt arī svarīgas riska pārvaldības stratēģijās, lai izvairītos no iesaistīšanās biznesa attiecībās ar potenciālajiem klientiem, kuri ir piedalījušies nelikumīgās darbībās.

Procedūra palīdz veidot uzticamas biznesa attiecības un sniedz organizācijai ieskatu klientu darbību būtībā. Turklāt tā ir būtiska procesa sastāvdaļa un var būtiski uzlabot investoru apkalpošanu un viņu lietotāju kontu pārvaldību savstarpējo attiecību laikā.

Priekš pakalpojumu lietotājiem šis process var likties apgrūtinošs, tomēr tas rada drošu un uzticamu vidi starp spēlētāju un uzņēmumu. Digitālās tehnoloģijas ir ļāvušas nodrošināt daudz ātrāku datu pārbaudi, kas agrāk ilga vairākus mēnešus, to tagad var veikt dažu minūšu laikā jebkurā ierīcē. Personīgās informācijas aizsardzības tehnoloģija ir arī attīstījusies, izmantojot tādas metodes kā uzlabota autentifikācija un šifrēšana, kas sniedz klientu bāzei pārliecību par katru idenficēšanas procedūru. Mijiedarbojoties ar šāda tipa uzņēmumiem, klients var justies droši, jo apzinās, ka strādā ar likumīgu uzņēmumu.

Procesa gaita

Lai gan pieprasītā pārbaudes informācija var atšķirties atkarībā no likumiem dažādās valstīs, lielākā daļa uzņēmumu ievāc viena un tā paša veida datus. Identificēšanas process parasti sastāv no klienta identitātes un dažādu dokumentu, piemēram, adreses un ienākumu apliecinājuma pārbaudes.

Ar vienreizēju klienta ienākumu pārbaudi nepietiek, lai izveidotu ilgtermiņa uzticības. Daži noteikumi paredz pastāvīgu uzraudzības līmeni. Tas ietver finanšu darījumu un kontu pārraudzību, koncentrējoties uz riska novērtēšanas procesa laikā noteiktajiem sliekšņiem.

Daži no faktoriem, kam jāpievērš uzmanība pārbaudes laikā, ir neparasti darbību veidi, kas norāda uz krāpšanu vai nelikumīgām darbībām, kā piemēram pēkšņas darbības citās valstīs. Šādos gadījumos var tikt izveidots aizdomīgo darījumu pārskats. Uzraudzības līmenis parasti ir atkarīgs no uz risku balstītas novērtējuma un riska pārvaldības stratēģijas. Informācijai par kontu vienmēr ir jābūt atjauninātai, lai uzņēmums varētu precīzii noteikt riska līmeni.

Identificēšanas procesa gaitai, nepieciešamie dokumenti

Identificēšanas prasības ir standarta prakse visā pasaulē, veicot finanšu darījumus un ieguldījumus. Katrā valstī nepieciešamā informācija un dokumentācija var atšķirties, tomēr procesi ir līdzīgi un ar vienādiem nolūkiem -  labāk aizsargāt finanšu nozari un nodrošināt pakalpojumu lietotāju aizsardzību.

Veiksmīga procesa būtisks elements ir riska novērtējums, un katram uzņēmumam ir jānosaka precīza klienta identificēšanas politika, lai novērstu iespējamās problēmas un nodrošinātu atbilstību.

Spēlētāju tiesības ir zināt minimālās prasības klienta identifikācijai, tās ietver šādu informāciju:

  • Pase, ID vai vadītāja apliecība;
  • Adresi apstiprinošš dokuments;
  • Ienākumu un izdevumu apstiprinoši dokumenti.

Pēc šīs informācijas apkopošanas reģistrēšanās laikā, uzņēmumam ir jāpārliecinās, ka tā ir verificējusi konta īpašnieka identitāti. Šis process ietver dokumentu pārbaudi un to apstiprināšanu.

Informācijas izmantošana un uzglabāšana

Identitātes pārbaudes procedūras tagad ir obligātas lielākajai daļai azartspēļu platformu. Totalizatoru platformām spēlētāju identitātes pārbaudīšana ir būtiska, lai aizsargātu uzņēmumu no krāpnieciskiem lietotājiem, problemātiskiem spēlētājiem un naudas atmazgāšanas.

Visi lietotāju konti ir aizsargāti, izmantojot daudzfaktoru autentifikāciju. Tikai ierobežotam skaitam darbinieku ir piekļuve identificēšanas dokumentiem. Jūs varat būt pārliecināts, ka jūsu personīgā informācija ir drošībā. Totalizatoriem sniegtie dati ir konfedenciāla informācija, un tai tiek piemēroti datu aizardzības pasākumi.

Dokumentu kopiju glabāšanai tiek izmantota uzticama datu krātuve, kura nodrošina visaptverošas drošības un atbilstības iespējas, kas atbilst pat visstingrākajām normatīvajām prasībām. Process ir pilnīgi drošs, un to veic pilnvaroti pārstāvji, kuri ir izgājuši rūpīgu iepriekšējās darbības pārbaudi un intensīvu apmācību.

Klientu identifikācijas un pārbaudes dati ir jāglabā piecus gadus pēc savstarpēju attiecību ar klientu pārtraukšanas, piemēram, ja klients slēdz savu lietotāja kontu uzņēmumā vai pārtrauc apmeklēt, vai izmantot totalizatoru.

Beidzoties piecu gadu glabāšanas periodam, visi personas dati ir jādzēš, ja vien:

  • totalizatoram ir jāsaglabā ieraksti, kas satur personas datus saskaņā ar jebkuru likumu vai jebkuras tiesas procesa mērķiem;
  • datu subjekts ir piekritis datu saglabāšanai;
  • totalizatoram ir pamatots iemesls uzskatīt, ka ieraksti, kas satur personas datus, ir jāsaglabā tiesvedības nolūkos.

Identificēšanas procesa nozīmīgums totalizatoru nozarē

Klientu identificēšanu izmanto nozares, kuru darbība ir saistīta ar naudas apgrozījumu, nodarbojas ar finansēm un/vai var ciest no nopietnām problēmām, ja tās nepareizi pārbauda savus klientus. Visbiežāk šī nozare ir bankas, tomēr totalizatori ir nozare, kurā šis process ir tikpat aktuāls. Iemesls, kāpēc pazīt savu klientu ir tik svarīgi totalizatoru pasaulē, ir tas, ka krāpnieku atļaušana ir nekas cits kā vienas nepatikšanas. Sporta derību pakalpojumu sniedzējiem ir jānodrošina, lai tiktu ievēroti likumi un tajā pašā laikā, lai klientiem būtu patīkama likmju veicēja pieredze.

Identificēšanas procesus var pielāgot mērķa tirgiem. Informāciju par klientiem var apkopot soli pa solim, tādējādi samazinot pretestības barjeru. Procesa gaita var būt sadalīta dažādos līmeņos. Katrs līmenis tālāk var būt saistīts ar papildus autorizāciju klientam (piemēram, depozīts, likmes veikšana, izmaksa utt.). Šādai procesa izpildei, kas sadalīta vairākās daļās, ir savs labums. No vienas puses tas sniedz vienkāršu likmju veikšanas uzsākšanu, vienlaikus ievācot pietiekami daudz datu. Spēlētāji vienkārši augšupielādē klientu dokumentus, kurus pēc tam tos var rediģēt un pārbaudīt kvalificēts personāls. Katra totalizatora uzdevums ir sniegt lietotājam maksimāli patīkamas emocijas, lai tieši pie viņa spēlētājs gribētu atgriezties. Totalizatorslatvija.com ir tieši tas informācijas līdzeklis, kurš jums palīdzēs.

Biežāk uzdotie jautājumi

Kā KYC ietekmē manu likmju veikšanu?

KYC neietekmē jūsu likmju veikšanu. Tas ietekmē izmaksas.

Ko darīt, ja man nav nepieciešamo dokumentu?

Jūs varat pieprasīt visus nepieciešamos dokumentus attiecīgajās izdevēja iestādēs. Pēc tam tos ielādēt savā kontā.

Kur es varu iegūt vairāk informācijas par KYC?

Vairāk informācijas par KYC varat iegūt internetā. Kā arī savā lietotāja kontā.

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

Šī lapa vēl nav novērtēta - palīdzi pārējiem, daloties ar savu viedokli

Iegriez Laimes Ratu!

Cashback Bonuss
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Bezriska griezieni
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Cash Bonuss
Mēģini vēlreiz

Iegriez ratu, lai uzvarētu balvu!

Informācija par bonusu tiks nosūtīta uz tavu e-pastu!