Bukmeikeri Latvijā
ā†’
Hokeja likmes

Hokeja likmes

Vai jÅ«s vēlaties likt sporta likmes uz hokeju? Daļa totalizatoru spēlētāju to dara, bet lielāka daļa izvēlas citus sporta veidus. Mēs uzskatām, ka, izvairoties likt likmes uz hokeju, jÅ«s neizmantojat lieliskas iespējas nopelnÄ«t. Uzziniet visu par populārākajām hokeja likmēm un izmēģiniet savus spēkus kādā no mÅ«su izvērtētajiem totalizatoriem. 

PriekŔrocības
 • Latvijas totalizatori piedāvā bonusus uz PČ spēlēm
 • Totalizatori piedāvā ekspertu prognozes un spēļu tieÅ”raides
Trūkumi
 • Liela neparedzamÄ«ba
 • Sezonāls sporta veids
Kārtot pēc:
Jaunākie
Reitings
Bonusa summa
Vidējais izmaksas laiks
TonyBet
TonyBet
5/5
Betplays.com
Betplays
5/5
11.lv
11.lv
5/5
Rabona
Rabona
5/5
Spelet.lv
Spelet.lv
4.8/5
Klondaika
Klondaika
5/5
LVBet
LVBet
5/5
Betsafe
Betsafe
4.8/5
Olybet
Olybet
4.8/5
Optibet
Optibet
4.6/5

Kā izvēlēties labāko hokeja totalizatoru?

Kad meklējat totalizatoru, kurā likt likmes uz hokeju, vissvarÄ«gākais ir tas, vai tā ir droÅ”a un uzticama. Pārliecinieties, ka vietnei ir atjaunināta licence, un izlasiet tās noteikumus un nosacÄ«jumus, lai pārliecinātos, ka precÄ«zi saprotat visas ar sporta likmēm saistÄ«tās nianses. Visa Ŕī informācija sniegs jums pārliecÄ«bu, ka jebkura nauda, ko jÅ«s liekat uz likmēm, tiek likta droŔā un uzticamā platformā.

1/6
1. solis
TotalizatorsLatvija.com

PlaÅ”s likmju iespēju klāsts.

Meklējot derÄ«bu vietni hokeja prognozēm, ir svarÄ«gi izvēlēties tādu, kas piedāvā plaÅ”u derÄ«bu iespēju klāstu. Tas ļaus jums likt likmes uz dažādiem spēles iznākumiem, tostarp uz spēles uzvarētāju, uzvaras pārsvaru un gÅ«to vārtu skaitu.

2. solis
TotalizatorsLatvija.com

Likmes tieÅ”raidē.

Vēl viena svarÄ«ga iespēja, kas jāmeklē derÄ«bu vietnē, ir tieÅ”raides derÄ«bas. Å Ä« funkcija ļauj jums veikt likmes uz spēlēm, kas jau notiek. Tas var bÅ«t lielisks veids, kā iesaistÄ«ties notikumos, ja jums Ŕķiet, ka kāda komanda gatavojas atgriezties spēlē.

3. solis
TotalizatorsLatvija.com

Konkurētspējīgas izredzes.

Izvēloties derÄ«bu vietni, ir svarÄ«gi arÄ« pārliecināties, vai tā piedāvā konkurētspējÄ«gus koeficientus. Tas nozÄ«mē, ka jums vajadzētu spēt atrast lÄ«nijas, kas ir izdevÄ«gas jums un jÅ«su likmju likÅ”anas stilam. Ja jÅ«s atradÄ«siet vietni, kurā likmes ir izdevÄ«gākas nekā tās, ko piedāvā jÅ«su bukmeikers, jums bÅ«s lielāka iespēja uzvarēt likmēs.

4. solis
TotalizatorsLatvija.com

Bonusi un akcijas.

Daudzi online bukmeikeri piedāvā bonusus un akcijas, lai piesaistītu jaunus klientus. Tās var būt bezmaksas likmes, iemaksu bonusi vai cita veida akcijas. Izvēloties totalizatoru, ir svarīgi rūpīgi izlasīt noteikumus un nosacījumus, lai saprastu, kādi bonusi un akcijas ir pieejami jums kā spēlētājiem.

5. solis
TotalizatorsLatvija.com

LietoÅ”anas ērtums.

Izvēloties derÄ«bu vietni, ir svarÄ«gi pārliecināties, ka to ir viegli izmantot. Pēdējais, ko jÅ«s vēlaties, ir reÄ£istrēties vietnē, lai atklātu, ka tajā ir grÅ«ti orientēties vai veikt likmes. Pārliecinieties, ka jÅ«su izvēlētajai vietnei ir lietotājam draudzÄ«ga mājaslapa un tā piedāvā visas nepiecieÅ”amās funkcijas.

6. solis
TotalizatorsLatvija.com

Klientu apkalpoŔana.

Visbeidzot, izvēloties derÄ«bu vietni, ir svarÄ«gi pārliecināties, ka tā piedāvā lielisku klientu apkalpoÅ”anu. Tas nozÄ«mē, ka gadÄ«jumā, ja jums rodas kādi jautājumi vai problēmas, jums vajadzētu bÅ«t iespējai viegli sazināties un savlaicÄ«gi atrisināt savu jautājumu. Par klientu atbalstu var uzzināt, lasot spēlētāju atsauksmes.

Likmes uz NHL

Daudzi totalizatora spēlētāji aizrautÄ«gi seko lÄ«dzi notikumiem NHL regulārajā čempionātā. Tas viss tāpēc, ka NHL piedāvā daudz peļņas iespēju, ņemot vērā Ŕīs lÄ«gas lielo komandu skaitu, kuras aizvada ļoti daudz maču.

Pētījums par NHL

PētÄ«juma pamatā ir savākta un apkopota sekojoÅ”a informācija: par sākotnējām, beigu lÄ«nijām un ā€žlÄ«niju kustÄ«bāmā€ dažādos totalizatora kantoros; gala rezultāti; iespējams, vissvarÄ«gākais ā€“ dati par ā€žtotalizatora spēlÄ“Å”anas procentiemā€ (uz noteiktu iznākumu). PētÄ«juma rezultāti ir pievienotā vērtÄ«ba visiem totalizatora spēlētājiem, un ir pamatā atŔķirÄ«gā viedokļa totalizatora spēlÄ“Å”anas metodēm.

Pēc NHL lokauta 2004./2005.gada sezonā, kad tika uzsākta datu vākÅ”ana un pētÄ«jums, tika ieviesti daži nozÄ«mÄ«gi noteikumi. Hokeja faniem un totalizatora spēlētājiem visnozÄ«mÄ«gākais noteikums bija sekojoÅ”s: neizŔķirtus aizstāja papildlaiks un bullÄ«Å”i. Tas savukārt noveda pie 0.5 golu handikapa lÄ«nijas likvidÄ“Å”anas. Tādejādi NHL lÄ«dzÄ«gi kā beisbols kļuva vairāk par spēles uzvarētāja lÄ«nijas (moneyline) sporta veidu. Å ajā rakstā apskatÄ«tā NHL pētÄ«juma dati ietver: piecu sezonu (2005.-2010.gads) vērtÄ«gus datus; ieskaitot playoff spēles, taču, neieskaitot pirmssezonas spēles; gandrÄ«z 7000 NHL spēles. Tas pierāda Ŕī pētÄ«juma objektivitāti un nozÄ«mÄ«gumu. Pēdējās sezonās izmantotā pieeja sevi ir pierādÄ«jusi.

Idejas par totalizatora spēlÄ“Å”anas sistēmu

Gadu gaitā ir pierādÄ«jies, ka ā€žtotalizatora spēlÄ“Å”ana pretēji vairākumamā€ var palÄ«dzēt jums iegÅ«t labākas pozÄ«cijās. Turpmāk tiks uzskaitÄ«tas pārdomas par totalizatora spēlÄ“Å”anas sistēmas pilnveidoÅ”anu.

 • Izmantojiet pēc iespējas vairāk datu. Spriežot pēc pieredzes, jums nekad nevar bÅ«t pietiekami daudz datu veidu. Vēl svarÄ«gāk ā€“ pārliecinieties, ka iegÅ«tie dati ir pēc iespējas ā€žtÄ«rākiā€. Tas nozÄ«mē, ka datiem jābÅ«t pilnÄ«giem, bez kļūdām un konsekventiem.
 • Mēģiniet izmantot sistēmas un parametrus, kuriem ir loÄ£iska jēga. Totalizatora spēlÄ“Å”anai raksturÄ«ga konkurence, un ir grÅ«ti konsekventi parādÄ«t peļņas robežas. PiesardzÄ«ba sistēmas izstrādes procesa laikā palÄ«dzēs samazināt datu neprecizitāti un, cerams, palÄ«dzēs radÄ«t pozitÄ«vus rezultātus nākotnē.
 • Pētot sistēmu, mēģiniet maksimizēt spēļu skaitu vai to ietvertos datu veidus. Tas palÄ«dzēs vispārināt sistēmu un piedos statistisku ticamÄ«bu jÅ«su pētāmajam objektam.
 • Mazāk parametru ir labāk nekā vairāk parametru. Tas uzlabos jÅ«su sistēmas sniegto informāciju un tās ticamÄ«bu.
 • Tā kā NHL nav ļoti populārs sporta veids ASV, iespējams, lielākā daļa totalizatoru spēlētāju, kuri liek likmes uz NHL, ir ā€žgudras naudasā€ (ā€žsmart moneyā€) profesionāļi.
 • Naudas plÅ«smas apjoms no ā€žvispārējā viedokļaā€ pret ā€žprofesionāliem totalizatora spēlētājiemā€ ir atslēga darbÄ«bai tirgÅ« un lÄ«nÄ«ju kustÄ«bai jebkurā sporta veidā un jebkura likmes veida gadÄ«jumā. Piemēram, mēs ticam, ka vairāk ā€žprofesionāļiā€ liek likmes uz virs/zem lÄ«nijām.
 • ZināŔanas par totalizatora spēlētāja tipu un potenciālo naudas plÅ«smas avotu var palÄ«dzēt jums izvērtēt totalizatoru sistēmas pieejas.

Totalizatora spēlÄ“Å”ana pretēji vairākumam NHL

ā€žTotalizatora spēlÄ“Å”ana pretēji vairākumamā€ ir atŔķirÄ«gā viedokļa pieeja, kas var palÄ«dzēt totalizatora spēlētājiem noteikt likmju ā€žvērtÄ«buā€. PētÄ«jumā par iepriekŔējām NHL sezonām tika ierobežota ā€žtotalizatora spēlÄ“Å”ana pretēji vairākumamā€ lÄ«dz salÄ«dzinoÅ”i lÄ«dzÄ«giem koeficientiem uz abām pusēm sākotnējā lÄ«nijā (sākot ar 1.71 lÄ«dz 2.40 uz mājas komandu). Tabulā redzamas uzvarētās vienÄ«bas, kā arÄ« ā€žpeļņa no ieguldÄ«jumaā€ (ā€žreturn on investmentā€) atbilstoÅ”i dažādiem ā€žtotalizatora spēlÄ“Å”anas procentiemā€.

Totalizatora spēlÄ“Å”ana pretēji vairākumam NHL (1,71 ā€“ 2,40; 2005.-2010.gads) tabula

Totalizatora spēlÄ“Å”anas %VienÄ«bas uzvarētas/zaudētasPeļņa no ieguldÄ«juma %Uzvarēti %Spēļu skaits
<50%+59,52,3%50,6%2548
<45%+83,84,4%51,0%1900
<40%+30,92,4%49,4%1329
<35%+48,15,8%50,3%829

Uzmanīgi sekojiet līdzi spēlei!

Hokeja likmes

Atcerieties ā€“ kopumā 30 pilsētām ir sava NHL komanda! JÅ«s daudz nenopelnÄ«siet, ja veltÄ«siet NHL virspusēju uzmanÄ«bu. NHL klubi kopumā regulārās sezonas laikā aizvada 82 spēles, un liels uzsvars ir uz konferenču un divÄ«ziju konkurenci. LÄ«dz ar to, gandrÄ«z katru dienu ir iespējas atrast labas likmes. Kad mazāk slavena komanda ceļo trÄ«s vai pat četrus tÅ«kstoÅ”us kilometru, lai aizvadÄ«tu maču ar citu komandu, tad gandrÄ«z vienmēr ir iespēja atrast dažas augstas kvalitātes likmes.

Nevaforīti var tālu tiktIr jāņem vērā, ka hokejs ir ļoti neparedzams sporta veids.
Vārtsargu nozīmīgumsVārtsargu statistika, tendences spēlējot ar/pret noteiktiem spēlētājiem.
Treneru nozīmeTreneru ietekme uz spēlētāju un kopējo komandas sniegumu.
Nemateriālie faktoriKļūdu faktors, komandas atmosfēra, traumas, tiesneÅ”u attieksme.

Nevaforīti var tālu tikt jeb hokeja likmes uz Underdogs

Lai arÄ« pavirÅ”i vērojot NHL spēles Ŕķiet, ka tur ir neiespējami kaut ko prognozēt, rÅ«pÄ«gi sekojot lÄ«dzi, ātri vien konstatēsiet, ka tā gluži nav. Var minēt vairākus izcilus piemērus no 2005.gada sezonas. 2005./2006.gada sezonā Detroitas ā€žRed Wingsā€ bija izcila komanda. ā€žRed Wingsā€ pēc punktiem bija lÄ«gas regulārā turnÄ«ra lÄ«dervienÄ«ba un dažādos publicētajos reitingos ieņēma pirmo vietu. Kas notika izslēgÅ”anas spēlēs? Astotajā vietā esoŔā Edmontonas ā€žOilersā€ nekavējoties izslēdza komandu no turpmākās dalÄ«bas cīņā par Stenlija kausu.

Lielākais pārsteigums bija tas, ka Rietumu konferences četras labākās komandas izstājās jau pirmajā kārtā. Iespaidīgi! Bukmeikeri nespēja noticēt tam, ka vakaru pēc vakara nefavorīti pārspēj favorītus. Arī totalizatoru spēlētāji nespēja tam noticēt. Līdz ar to viņi lika likmes uz favorītiem, kuri pēcāk zaudēja.

LÄ«dzÄ«gi pārsteigumi notika arÄ« Austrumu konferencē. Tur ar pirmo numuru izliktā Otavas ā€žSenatorsā€ zaudēja Bufalo ā€žSabresā€ ā€“ klubam, kuram pirms sezonas tika piedēvēta pastarÄ«Å”a loma. ā€žSenatorsā€ no turpmākās cīņas tika izslēgti piecās otrās kārtas spēlēs. Pa to laiku Ņūdžersijas ā€žDevilsā€ pārspēja pārāk augstu vērtēto ā€žRangersā€, labā garatāvoklÄ« un ar augstu pārliecÄ«bu sagaidot otro kārtu. Tomēr turpinājumā KarolÄ«nas ā€žHurricanesā€ bija nepiecieÅ”ami tikai pieci mači, lai Brodēram & Co nodroÅ”inātu laicÄ«gu vasaras atvaļinājumu. Pēc tam KarolÄ«nai bija nepiecieÅ”amas visas septiņas spēles, lai izslēgtu no turpmākās cīņas Bufalo. KurÅ” klubs gaidÄ«ja ā€žHurricanesā€ finālā? LÄ«gas pārsteigums ā€“ Edmontonas ā€žOilersā€.

Pēc uzvaras pār Ŕķietami nepārspējamo ā€žRed Wingsā€ Edmontona turpmāk pārspēja Sanhosē (4-2 sērijā) un konferences finālā piecu maču cīņā Anaheimu. Reti kurÅ” ticēja ā€žOilersā€ iespējām tik tālu tikt. Komanda bieži vien bija nefavorÄ«te pat mājas spēlēs! Galu galā NHL piedzÄ«voja klasisku un aizraujoÅ”u septiņu spēļu finālsēriju, bet TV reitingi liecināja, ka to skatÄ«jās maz hokeja lÄ«dzjutēju. Žēl gan. Savukārt bukmeikeri joprojām pieņēma likmes, tādejādi piedāvājot peļņas iespējas, kuras prasmÄ«gie spēlētāji arÄ« pilnā apjomā izmantoja.

Atskatoties pavisam nesenā pagātnē, 2017./2018.gada sezonā pārdabisku sniegumu rādÄ«ja lÄ«gas jaunpienācēja Vegasas Golden Knights, nokļūstot lÄ«dz pat Stenlija kausa finālam. LÄ«dz ar to, veicot hokeja likmes, jāņem vērā sporta veida neparedzamÄ«ba.

Vārtsargu nozīmīgums hokeja likmēs

Å is ieskats vēsturē izraisa noteiktus jautājumus un atbildes uz tiem, kā arÄ« piedāvā ieskatu NHL analÄ«zei. Kāpēc Edmontona dominēja lÄ«dz pat finālsērijas pēdējam mačam? Atbilde: vārtsargs. Dveins Rolosons lieliski spēlēja tieÅ”i sezonas beigās. Totalizatora spēlētāji, kuri sekoja viņa veiksmÄ«go spēļu sērijai, piedzÄ«voja lÄ«dzÄ«gu sēriju totalizatoru kantoros. Beisbolā vienmēr tiek pieminēti starta pičeri un viņu statistika, kamēr hokejā lielā mērā tiek ignorēta vārtsargu statistika.

LÄ«dzÄ«gi vēlams sekot lÄ«dzi katram lÄ«gas vārtsargam, lai noskaidrotu tendences. Vai viņŔ aizvada veiksmÄ«gu vai neveiksmÄ«gu spēļu sēriju? Vai viņŔ ir stabils vai nestabils? Vai viņŔ mēdz sargāt tauriņstilā, un vai kājas savainojums, sargājot vārtus, nerada nopietnākas sekas? Vai viņam grÅ«tÄ«bas sagādā lielie spēka uzbrucēji vārtu priekŔā vai mači pret komandām, kuru rindās ir spēcÄ«gi mētēji no zilās lÄ«nijas? Vismazākā uzmanÄ«ba veltÄ«ta sekojoÅ”ai statistikai ā€“ kā vārtsargam veicas spēlēs ar konkrētām komandām? Edmontonas Rolosona gadÄ«jumā ā€“ viņam problēmas radÄ«ja viduvējā Minesotas ā€žWildā€, bet viņam nebija problēmu ar divÄ«zijas milžiem.

ArÄ« minētajā Vegasas gadÄ«jumā vārtsargs FlerÄ« lÄ«dz pat finālam rādÄ«ja ļoti pārliecinoÅ”u sniegumu.

Neaizmirstiet trenerus

Izcils treneris ir cilvēks, kurÅ” saprot sÄ«kākās spēles nianses, kurÅ” spēj motivēt spēlētāju parādÄ«t savu labāko sniegumu. Bez tam viņam piemÄ«t instinkts noteikt, kad veikt spēlētāju maiņas, lai pretinieks nespētu ātri uz to atbildēt. Treneru sacensÄ«ba nepārprotami ir atslēga jebkurai spēlei. Totalizatoru spēlētāji iztērē miljonus, liekot likmes uz sportu, taču viņi nezina pat treneru vārdus un vēl jo vairāk viņu darba stilus.

Nemateriālie faktori, kas ietekmē hokeja likmes

Beidzot noslēgsim ar treÅ”o apsvērumu ā€“ katras komandas nemateriālie faktori. Hokejā tie ir vairāk nekā citos sporta veidos, piemēram, basketbolāfutbolā vai tenisā. Tos visus kopā var nosaukt divos vārdos ā€“ komandas Ä·Ä«mija.

Hokejs ir dinamisks un fizisks sporta veids. Tas ir vienÄ«gais no lielajiem sporta veidiem, kurā spēlētāju maiņas tiek veiktas spēles gaitā, kurā viena plaukstas kustÄ«ba var izmainÄ«t turpmāko spēles gaitu, kurā smags 59 minÅ«Å”u darbs var tikt izsviests vējā tikai vienas bezrÅ«pÄ«gas piespēles dēļ. Kā ir ar basketbolu? UzskrÅ«vējies un desmit sekundes vēlāk vari atslābt. Kā ir ar beisbolu? Starta pičeris pēc seÅ”iem inningiem gandrÄ«z vienmēr bÅ«s ā€žuztaisÄ«jisā€ spēli. Kā ir ar Amerikāņu futbolu? Katrā izspēlē ir konkrēto funkciju un darbÄ«bu speciālisti. Hokejā tu uztaisi kļūdi un ļoti ceri, ka komandas biedrs labos tavas kļūdas.

Hokejā vārtsargs nevar atstāt vārtus, ja vien viņŔ nav savainots vai komandai jāvelta visi spēki uzbrukumā, lai izbēgtu no zaudējuma. Hokejā katram aizsargam jāslido kā uzbrucējam un katram uzbrucējam jabÅ«t gatavam krist ripas ceļā. Ar to hokejs atŔķiras no citiem komandas sporta veidiem. Tas nozÄ«mē, ka katram spēlētājam jābÅ«t lÄ«derim, jādomā par komandas interesēm, jāspēlē ar maksimālu paÅ”atdevi un piepÅ«li. Pretējā gadÄ«jumā komandai bÅ«s problēmas. Un ticiet ā€“ komandām ir problēmas. Ja čehi nesatiek ar krieviem, ja kāds tiks tirgots prom un viņŔ nevēlas vairs riskēt satraumēties, ja mača tiesnesim patÄ«k svilpt noraidÄ«jums par fiziskāku hokeju nekā citiem tiesneÅ”iem utt.

PaÅ”i redzat ā€“ Å”ie visi faktori ietekmē iznākumu. Ja totalizatora spēlētājs spēj uzmanÄ«gi seko lÄ«dzi katrai komandai, tad arÄ« katru dienu varēs baudÄ«t priekÅ”rocÄ«bas, kuras nepiedāvā citi sporta veidi.

Kopsavilkums un piezÄ«mes par NHL ā€žlikmju likÅ”anas pretā€ rezultātiem

Totalizatora spēlÄ“Å”anas procentuālie rādÄ«tāji uzrāda ienesÄ«gus rezultātus. NopelnÄ«tās vienÄ«bas, Ä«paÅ”i, ā€ž35% liek likmes pretā€ rangs uzlaboja iepriekŔējā gada skaitļus, kas nozÄ«mē, ka 2009./2010. gada sezona bija labs gads atŔķirÄ«gā viedokļa totalizatora spēlētājiem uz hokeju.

Totalizatora spēlÄ“Å”ana pretēji vairākuma, liekot gan uz mājas komandām, gan viesu komandām. ir ienesÄ«ga.

Likmju likÅ”anas uz viesu komandām, kuras ā€žvairākumam nepatÄ«kā€, rezultāti ir nedaudz labāki kā, liekot uz mājas komandām. Tas liecina, ka viesu komandas ir zemāk novērtētas nekā mājas komandas.

Nav garantijas, ka pētījumā atklātās tendences pastāvēs arī turpmāk. Ir neiespējami prognozēt nākotni. Tāpat nav garantija, ka dati ir bez kļūdām, tomēr tika darīts viss, lai dati būtu pareizi.

Līdzīgas lapas

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai hokeja likmēs tiek ņemts vērā spēles pagarinājuma laiks?

Spēles pagarinājuma laiks netiek ņemts vērā. Tikai pamatlaiks.

Kur var veikt likmes uz NHL spēlēm?

Gandrīz jebkurā sporta totalizatorā var veikt likmes uz NHL. Kā, piemēram, Optibet.

Kam man bÅ«tu jāpievērÅ” uzmanÄ«ba, veicot hokeja likmes?

Veicot hokeja likmes, pievērsiet uzmanību koeficientiem. Kā arī spēļu statistikai.

UÄ£is LiepiņŔ

UÄ£is LiepiņŔ

ā­ Online kazino un totalizatoru eksperts šŸ“ Azartspēļu tirgus analÄ«tiÄ·is šŸ•’ Pieredzējis totalizatoru spēlētājs

Uģis savu karjeru sāka kā sporta žurnālists un rakstu autors. Absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un ieguvis augstāko izglītību žurnālistikā. Uģim piemīt kompetence praktiski visos sporta veidos. Pirmais viņa raksts tika publicēts laikrakstā "Diena". Šobrīd Uģis ir viens no Totalizatorslatvija.com autoriem.

Par UÄ£is LiepiņŔ
27 raksti

Vai Ŕī sadaļa Jums palÄ«dzēja atrast to, ko meklējāt?

Šī lapa vēl nav novērtēta - palīdzi pārējiem, daloties ar savu viedokli

Iegriez Laimes Ratu!

Cashback Bonuss
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Bezriska griezieni
Mēģini vēlreiz
T-krekls
Cash Bonuss
Mēģini vēlreiz

Iegriez ratu, lai uzvarētu balvu!

Informācija par bonusu tiks nosūtīta uz tavu e-pastu!