Bukmeikeri Latvijā
Futbola likmes
Autors:
Klausīties

Futbola likmes

Totalizatori visvairāk nopelna tieši no likmēm uz futbolu. Lielais daudzums līgu pasaules mērogā nozīmē to, ka likmes uz futbolu ir pieejama dienu un nakti un tā septiņas dienas nedēļā.

Priekšrocības
 • Mači ir pieejami visu gadu
 • Liela futbola līgu un turnīru izvēle
 • Totalizatori piedāvā ekspertu prognozes
Trūkumi
 • Ārējiem faktoriem ir ļoti liela nozīme

Labākie futbola totalizatori Latvijā

Kārtot pēc:
Jaunākie
Reitings
Bonusa summa
Izmaksas laiks
Betplays.com
Betplays
5/5
Rabona
Rabona
5/5
William Hill
William Hill
5/5
(3+2) x €10 likmes bez riska
10x Apgrozīšanas nosacījumi

Klondaika
Klondaika
5/5

LVBet
LVBet
5/5

Mr Green
Mr Green
5/5

Betsafe
Betsafe
4.8/5

Olybet
Olybet
4.8/5

TotalizatorsLatvija.com
Fenikss
4.6/5
100% Bonuss Līdz €100
30x Apgrozīšanas nosacījumi

Optibet
Optibet
4.6/5

Labākie totalizatori Latvijā FIFA Pasaules kausa likmēm

🏆 Labākais totalizators Pasaules kausamBetsafe
💰 Labākie Pasaules kausa bonusiOlybet
💸 Lielākie koeficienti PČ spēlēmWilliam Hill
💻 Labākais totalizators live likmēmSynottip
Synottip
Synottip
4.4/5
Minimālā iemaksa €5.00
Laiks, lai izņemtu Viena līdz divas dienas
Olybet
Olybet
4.8/5
Minimālā iemaksa €5.00
Laiks, lai izņemtu Viena līdz piecas dienas
Betsafe
Betsafe
4.8/5
Minimālā iemaksa €5.00
Laiks, lai izņemtu Viena līdz divas dienas
William Hill
William Hill
5/5
Minimālā iemaksa €5.00
Laiks, lai izņemtu Viena diena
(3+2) x €10 likmes bez riska
10x Apgrozīšanas nosacījumi

Kā laimēt veicot futbola likmes?

Viens no nepieredzējuša derību slēdzēja uz futbolu interesantākajiem jautājumiem ir sekojošs: Kā gūt peļņu, liekot likmes uz futbolu? .

Liekot likmes uz futbolu, neatkarīgi no tā, vai tā ir pamatlīnija, Āzijas handikaps, virs/zem likmes vai cita veida likmes, jāņem vērā daudzi faktori. Galvenais jautājums, kas pirms likmju likšanas būtu jāpajautā pašam sev: Kas notiek ar koeficientiem?

Galvenais un izšķirošais faktors, no kā ir atkarīgi jūsu rezultāti no totalizatora spēlēšanas uz futbolu, ir koeficienti. Nav nozīmes tam, vai jūs liekat likmes uz futbolu, basketbolu, hokeju, tenisu, F1 vai uz kaut ko citu. Tas ir pierādīts, ka katram notikumam ir noteikta piepildīšanās iespējamība.

Vērtība uz monētas mešanu

Sāksim ar vienkāršu piemēru – tradicionālo monētas mešanu.

Tā kā monētai ir tikai divas puses, metot monētu, ir 50% varbūtība, ka tā nokritīs ar noteiktu pusi uz augšu. Ja monētu metīs ļoti daudz reizes, rezultāts būs arvien tuvāk 50/50.

Turpinot ar šo piemēru, sāksim ar sekojošo: Kāds ir godīgs koeficients uz monētas mešanu? Koeficients ir tieši 2,00.

Viens izdalot ar 0,5 (50% varbūtība), mēs iegūstam situācijai atbilstošo godīgo koeficientu 2,00. Ņemot vērā šo faktu, ja koeficients ir zemāks par 2,00, nevajadzētu likt likmes uz monētas mešanu, jo tādējādi uz vienu no iznākumiem būtu negatīva vērtība. Ilgtermiņā mēs noteikti būtu zaudētāji. Ja jūs atradīsiet kādu bukmeikeru, kas piedāvās uz monētas mešanu, piemēram, koeficientu 2,10, šī likme jums būs vērtīga. Piedāvātais koeficients salīdzinājumā ar reālo varbūtību, kas joprojām ir 50%, ir par 5% lielāks (2,10 / 2,00) – šī starpība tiek saukta par vērtību. Liekot likmes uz šo derību vērtību, jūs ilgtermiņā sasniegsiet 5% atdeves procentu.

ĢērbonisCipars
Varbūtība50%50%
Koeficients2.00 (1 notikums/50% varbūtība)2.00 (1 notikums/50% varbūtība)
Likmes vērtībaNavNav
Reālā varbūtība50%50%
Koeficients2.102.00
Likmes vērtība5% (2.10/2.00)Nav

Kā noteikt futbola likmes vērtību?

Novērtējot un nosakot konkrētas likmes vērtību futbola mačam, ir svarīgi ņemt vērā dažādus faktorus, kas var ietekmēt spēles iznākumu, piemēram, komandas formu un spēku, laukuma priekšrocības, galveno spēlētāju sniegumu, kā arī nesen aizvadītās savstarpējās spēles. Pēc šo mainīgo faktoru rūpīgas izvērtēšanas ir svarīgi apskatīt pieejamos likmju koeficientus. Bruņojoties ar šo informāciju, ir iespējams īstenot disciplinētu un apzinātu pieeju, lai gūtu peļņu no derībām uz futbola spēlēm.

 1. Aplūkojiet komandu neseno formu. Viena no pirmajām lietām, kas jāņem vērā, mēģinot novērtēt futbola likmes vērtību, ir abu iesaistīto komandu pēdējā laika forma. Vai tās ir uzvarējušas vai zaudējušas? Cik daudz vārtu tās ir guvušas vai zaudējušas? Vai tās spēlē labi vai slikti? Visi šie faktori var sniegt priekšstatu par to, kura komanda varētu uzvarēt, un tādējādi arī par to, vai koeficients ir godīgs vai nē.
 2. Aplūkojiet savstarpējo spēļu rezultātus. Vēl viens svarīgs faktors, kas jāņem vērā, ir abu komandu savstarpējo spēļu bilance. Ja viena komanda noteiktā laika periodā ir konsekventi uzvarējusi otru, tad, visticamāk, tā to darīs arī turpmāk. Tas nenozīmē, ka izredzēm ir jābūt jau nolemtām, taču tas ir kaut kas, ko vajadzētu paturēt prātā.
 3. Aplūkojiet komandu attiecīgās pozīcijas līgā. Abu komandu pozīcijas līgā arī var sniegt norādi uz to, kura komanda, visticamāk, uzvarēs. Ja viena komanda atrodas augstāk līgā nekā otra, tad tā, iespējams, spēlē labāk un, visticamāk, uzvarēs. Tas atkal nenozīmē, ka izredzēm ir jābūt jau nolemtām, taču to ir vērts paturēt prātā.
 4. Pievērsiet uzmanību visiem nozīmīgiem iztrūkumiem. Svarīgi ir pievērst uzmanību arī jebkurām nozīmīgām izlaistajām komandām. Ja vienai komandai trūkst kāda svarīga spēlētāja, tas var ietekmēt tās izredzes uzvarēt. Tas ir jāizvērtē, ņemot vērā piedāvātās izredzes.
 5. Aplūkojiet citus būtiskus faktorus. Novērtējot futbola likmju vērtību, jums var būt jāņem vērā arī citi būtiski faktori. Piemēram, ja viena komanda spēlē ārpus mājas, tai var būt neizdevīgākā situācijā. Vai arī, ja tiek prognozēti slikti laikapstākļi, tad tas var ietekmēt spēli un apgrūtināt prognozēt uzvarētāju.
 6. Izmantojiet savu instinktu! Galu galā, novērtējot futbola likmju vērtību, jums ir jāvadās pēc savas intuīcijas. Ja jums šķiet, ka likmei ir laba vērtība, tad veiciet to!

Šis ir totalizatoru spēlētāju bieži uzdots jautājums. Tā kā šodien ir pieejami tik daudz bukmeikeri, tie savā starpā konkurē cīņā par klientiem. Daudzi no tiem uzsvaru liek uz “saldiem solījumiem”, lai pievilinātu potenciālos totalizatoru spēlētājus, bet daži pārliecinās, ka piedāvā labākos koeficientus tirgū.

Labākā koeficienta atrašana ir ļoti nozīmīga katram totalizatora spēlētājam, jo mazākā atšķirība koeficientā var izšķirt, vai jūs laimestā saņemsiet papildus 5 eur vai papildus 50 eur.

Kāda ir saistība monētas mešanai ar futbola maču? Iespējams, daudz lielāka nekā jūs sākotnēji iedomājāties. Situācija ar futbola maču patiesībā ir diezgan līdzīga monētas mešanai. Katrai komandai ir noteikta varbūtība uzvarēt/ nezaudēt/ zaudēt (1X2), un jūs atradīsiet koeficientus uz katru no šiem notikumiem.

No šī brīža jūsu uzdevumam būtu jābūt katras komandas uzvaras varbūtību novērtēšanai un salīdzināšanai ar piedāvātajiem koeficientiem. Jums pašiem izstrādājot godīgos koeficientus, jūs būsiet spējīgi noteikt, vai izvēlēties likmi vai laist to garām.

Lai palielinātu jūsu uzvarētu likmju varbūtību un nonāktu situācijā uzvara/zaudējums (izslēdzot neizšķirtus), būtu jāorientējas uz Āzijas handikapa tirgu.

Mūsu izvēle futbola totalizatoriem

✅ Čempionu līgas bonusiSynottip
✅ Labākie Premjerlīgas koeficientiBetsafe
✅ Spēļu tiešraidesOlyBet
✅ Lielākie koeficientiKlondaika

Turpmāk tiks apskatīti daži īsi padomi, izvēloties potenciālo mača uzvarētāju.

Klondaika
Klondaika
5/5
Minimālā iemaksa €5.00
Laiks, lai izņemtu Viena līdz piecas dienas
Synottip
Synottip
4.4/5
Minimālā iemaksa €5.00
Laiks, lai izņemtu Viena līdz divas dienas
Olybet
Olybet
4.8/5
Minimālā iemaksa €5.00
Laiks, lai izņemtu Viena līdz piecas dienas
Betsafe
Betsafe
4.8/5
Minimālā iemaksa €5.00
Laiks, lai izņemtu Viena līdz divas dienas

Kā izvēlēties labāko futbola totalizatoru?

Izvēloties futbola totalizatoru, ir svarīgi veikt izpēti. Pārbaudiet, vai vietnei ir oficiālas licences un vai tā ir pienācīgi regulēta, lai nodrošinātu godīgumu. Turklāt pārliecinieties par tīmekļa vietnē piedāvāto sporta likmju klāstu, lai pārliecinātos, ka tājā ir iekļauti tie futbola notikumi un likmju veidi, kas jūs interesē. Noteikti pievērsiet uzmanību plašam futbola koeficientu klāstam, kā arī citām funkcijām, piemēram, tiešraidei, naudas izmaksas iespējām un akcijām. Visbeidzot, divreiz pārbaudiet, vai vietnē ir pieejamas vairākas maksājumu metodes, kas ir ērtas un drošas, lai jūs bez problēmām varētu viegli iemaksāt vai izņemt līdzekļus.

1/6
1. solis
TotalizatorsLatvija.com

Plašs likmju iespēju klāsts.

Meklējot derību vietni futbola derībām, ir svarīgi izvēlēties tādu, kas piedāvā plašu derību iespēju klāstu. Tas ļaus jums likt likmes uz dažādiem iznākumiem, tādējādi nodrošinot vislabākās izredzes uz uzvaru. Vietnei būtu jāpiedāvā arī dažādi tirgi, piemēram, pirmais vārtu guvējs, precīzs rezultāts un puslaiks/pilns spēles laiks.

2. solis
TotalizatorsLatvija.com

Konkurētspējīgi koeficienti.

Svarīgi ir arī meklēt derību vietni, kas piedāvā konkurētspējīgus koeficientus. Tas nozīmē, ka vietnei jāpiedāvā koeficienti, kas ir līdzīgi citu vietņu piedāvātajiem. Vietnei arī regulāri jāpiedāvā akcijas un bonusus, kas var palīdzēt palielināt jūsu laimestu.

3. solis
TotalizatorsLatvija.com

Live likmes.

Live likmes ir arvien populārāka iespēja, ko piedāvā daudzas derību vietnes. Tā ļauj jums veikt likmes uz jau notiekošām spēlēm. Spēles laikā veiktās likmes var būt lielisks veids, kā izmantot tiešraides notikumu priekšrocības, un bieži vien tās var piedāvāt labākus izredzes nekā pirmsspēles likmes.

4. solis
TotalizatorsLatvija.com

Naudas izņemšanas funkcija.

Vēl viena populāra iespēja, ko piedāvā daudzas derību vietnes, ir naudas izņemšanas iespēja jeb Cash Out. Tā ļauj jums pirms spēles beigām saņemt naudu no savas likmes, dodot jums iespēju fiksēt peļņu vai samazināt zaudējumus.

5. solis
TotalizatorsLatvija.com

Tiešraides tiešraide.

Daudzas derību vietnes tagad piedāvā spēļu tiešraides, dodot jums iespēju vērot notikumu attīstību. Tas var būt lielisks veids, kā sekot līdzi spēles jaunākajiem notikumiem, un var palīdzēt jums pieņemt pamatotākus lēmumus, veicot likmes.

6. solis
TotalizatorsLatvija.com

Mobilā lietotne.

Visbeidzot, ir vērts meklēt arī tādu derību vietni, kas piedāvā mobilo lietotni. Tā ļaus jums veikt likmes un sekot savam kontam, atrodoties ceļā.

Kā veikt derības uz futbolu?

Lai iegūtu vislabāko futbola derību pieredzi, ir svarīgi veikt izpēti un izprast dažādos pieejamos likmju veidus. Vispirms ir svarīgi rūpīgi izpētīt katru komandu, kas piedalās spēlē, un visus ārējos faktorus, kas var ietekmēt iznākumu, piemēram, laikapstākļus vai traumas. Turklāt daudzās tīmekļa vietnēs ir iespējams izpētīt spēlētāju un komandu iepriekšējo sniegumu, lai palīdzētu jums pieņemt lēmumu. Veicot likmi, pirms derību dokumenta iesniegšanas izlasiet visus bukmeikera noteiktos noteikumus, jo īpaši par likmju veidiem, minimumu, maksimumu un vinnestiem. Ievērojot šos padomus, likmes uz futbolu var kalpot par labu izklaides veidu, ar kuru var nedaudz nopelnīt.

 1. Iepazīstieties ar dažādiem likmju veidiem. Pirmais solis veiksmīgu futbola likmju veikšanā ir likmju veidu pārzināšana. Uz futbola spēlēm var likt tādas likmes kā spēles uzvarētājs, pirmo vārtu guvējs, handikapa likmes, kā arī ir citi likmju veidi, piemēram, vairāk/mazāk, neizšķirts likme atcelta un citas.
 2. Atrodiet drošu sporta derību vietni. Nākamais solis veiksmīgu futbola likmju veikšanā ir atrast labu sporta totalizatoru. Laba sporta totalizatora likmju sabiedrība piedāvās konkurētspējīgas likmes uz visām svarīgākajām spēlēm, kā arī dažādas likmju iespējas. Jums arī jāmeklē sporta totalizators, kam ir lietotājam draudzīga vietne.
 3. Izpratne par koeficientiem. Vēl viens svarīgs solis veiksmīgu futbola likmju veikšanā ir koeficientu izpētīšana. Koeficients ir varbūtība, ko katrai spēlei nosaka sporta totalizators, un tā norāda, cik daudz jums ir jāiemaksā, lai vinnētu, piemēram, €100. Piemēram, ja spēles likmju līnija ir Bayern 1.5, tas nozīmē, ka Bayern ir favorīti un jums uz viņiem ir jāiemaksā aptuveni 66 eiro, lai vinnētu 100 eiro.
 4. Veiciet izpēti. Ceturtais svarīgais solis veiksmīgu futbola likmju veikšanā ir izpētes veikšana. Pirms likmju uzlikšanas jums jāizpēta abas komandas, kā arī jāseko līdzi visām ziņām vai ziņām par traumām, kas varētu ietekmēt spēli. Turklāt var būt noderīgi lasīt rakstus vai klausīties ekspertu podkāstus, lai gūtu ieskatu par katru spēli.
 5. Izturieties disciplinēti. Piektais un pēdējais svarīgais solis veiksmīgas futbola likmju veikšanā ir disciplinēti pārvaldīt savu bilanci. Tas nozīmē atvēlēt noteiktu naudas summu, kuru jums ir pieņemami zaudēt, un veikt likmes tikai ar šo naudas summu. Turklāt ir svarīgi likt tikai to, ko varat atļauties zaudēt, un nemēģināt dzīties pēc zaudējumiem, veicot riskantākas likmes, nekā varat atļauties.

Futbola likmju līnijas

Tā kā futbols ir pasaules populārākais sporta veids, bukmeikeri ir izdomājuši totalizatora spēlētājiem burtiski simtiem dažādu līniju, uz kurām var likt likmes. Šodien bukmeikeri, īpaši Internetā, piedāvā gandrīz visus iespējāmos līniju veidus uz futbolu. Pie Totalizatorslatvija.com ieteiktajiem bukmeikeriem būs ierobežota ne tikai līniju izvēle, bet arī naudas daudzums, ko tie var atļauties izmaksāt. Vairāk totalizatora spēlēšanas iespējas tiešām būtu jāmeklē Tīmeklī. Totalizatori Latvijā piedāvā ļoti plašu futbola likmju klāstu visām vēlmēm.

 • Uzvara-neizšķirts-zaudējums (1×2)
 • Puslaiks/Gala rezultāts
 • Kopējais vārtu skaits
 • Āzijas handikapi
 • Neizšķirts nav likme
 • Pirmais vārtu guvējs
 • Pēdējais vārtu guvējs
 • Jebkurš vārtu guvējs
 • Stūra sitieni
 • Komandas goli

Tas ir ļoti īss vairāku pieejamo līniju saraksts. Lai redzētu milzīgo līniju sarakstu, uz kurām jums ir iespēja likt likmes, jums vajadzētu apmeklēt kādu no daudzajiem totalizatoriem Latvijā. Par to ir pārliecinājušies mūsu eksperti, izvērtējot Latvijas totalizatorus.  Redzēsiet – tādu līniju tur ir daudz!

Mača uzvarētāja izvēle

Futbola likmes

Futbols nepārprotami ir pasaules populārākais sporta veids. Simtiem pasaules valstīs futbols ir lielākais sporta veids, un visas šīs valstis vēlas būt futbolā konkurētspējīgas visaugstākajā līmenī. Jau vairākas dekādes citi sporta veidi spēlē otrās vijoles lomu, un nav pārsteigums, cik daudz dažādas industrijas ir attīstījušās ap šo vienu sporta veidu.

Uzvara-neizšķirts-uzvara līnija ir vispopulārākais līnijas tips futbolā, jo šajā gadījumā, iespējams, ir visvieglāk likt sporta likmes. Jums būtībā jāizdara izvēle par labu tai komandai, kura, jūsuprāt, uzvarēs spēles 90 minūtēs. Ja jūs domājat, ka abas puses ir līdzīgi stipras, tad jūs varat likt likmi uz to, ka mačs beigsies neizšķirti. Uz šo līniju tiek liktas lielākās naudas summas, īpaši, kad ir iespējams likt likmes spēles laikā, jo katrā mačā notikumi mainās un līdz ar to likmju veicēju viedoklis.

Jau vairākas dekādes tradicionāli futbola likmes tiek liktas uz spēles uzvarētāja līniju. 1×2 likmju gadījumā ir trīs izvēles iespējas: mājinieku uzvara (1), viesu uzvara (2) un neizšķirts (X). Piemēram, koeficienti uz Premjerlīgas maču starp Everton un Liverpool izskatās šādi:

 • Everton: 2,50
 • Liverpool: 2,50
 • Neizšķirts: 3,10

Lai uzvarētu šo likmi, totalizatora spēlētājam ir jāizvēlas vai nu mača uzvarētājs vai arī neizšķirta iznākums. Ja viņš atbalsta Liverpool un spēle noslēdzas, piemēram, neizšķirti 2:2, likme ir zaudēta. Ņemot vērā, ka gandrīz 30% futbola maču noslēdzas neizšķirti, šāda likme var jūs pievilt.

Ziemeļamerikāņi parasti jūtas neērti, ja spēle noslēdzas neizšķirti un likme ir zaudēta. Blekdžeku spēlēs mazāk, ja spēlētājam un dīlerim ir vienāds punktu skaits. Futbolā ir līdzīgi. Āzijā miljoniem dolāru tiek likti uz futbola likmēm, un arī tur ir aktuāls šis viedoklis. Reakcija uz to bija tāda, ka bukmeikeri izdomāja jaunu likmju formu, kas tika nosaukta par „Hang Cheng” jeb Āzijas Handikapu, kas izslēdza neizšķirta iespēju. Kaut arī diezgan sarežģīta savā Āzijas formā, tā būtībā bija handikapa līnija. Handikapa gadījumā mūsu piemērs izskatītos šādi:

 • Everton: +0 1,909
 • Liverpool: +0 1,909

Šī ir iepriekšējā piemērā apskatītā spēle, bet ar vienu nozīmīgu atšķirību: neizšķirts no vienādojuma ir izņemts ārā. Jaspēle noslēgies neizšķirti, derības tiks uzskatītas par atceltām un likmes atgrieztas atpakaļ. Bet ar mazāku risku var iegūt mazāku atlīdzību. Tā kā neizšķirta gadījumā derības nav zaudētas, koeficienti uz mājas un viesu komandu samazinās. Bet daudziem totalizatora spēlētājiem, kuriem apnicis zaudēt naudu, liekot uz neizšķirtiem, tā ir maza atlīdzība. (Ievērojiet, ka piemēros spēles uzvarētāja līnija tiek papildināta ar handikapu, kaut arī tāda nemaz nav – kā šajā gadījumā „+0”.)

Pēdējos gados likmju likšana uz punktu handikapu ir piedzīvojusi pamatīgu popularitātes pieaugumu. Daudzi nozares apskatnieki domā, ka tas nākošajos piecos gados kļūs par dominējošo likmes veidu totalizatora spēlēšanā uz futbolu. Kāpēc šis likmes veids ir kļuvis tik populārs? Galvenais iemesls ir vērtība. Trīs līniju Eiropas spēles uzvarētāja likmēm ir lielākas peļņas robežas nekā divu līniju punktu handikapam. Trīs līnijas dot bukmeikeram lielākas iespējas nopelnīt no katras līnijas. Izliekot „līnijas”, totalizatora kantoris piedāvā koeficientus uz katru komandu, kas dod tam priekšrocības un nodrošina peļņu neatkarīgi no tā, kā spēle noslēdzas. Tā ir tā saucamā bukmeikera peļņa (Theoretical Hold) un tiek izteikta procentos. Tā atspoguļo tādu klientu uzlikto likmju dauzumu, kuru bukmeikers vēlas uzturēt. (Tā tiek saukta por teorētisku, jo realitātē bukmeikers reti līdzsvaro riskus uz visām pusēm.)

Turpmāk redzamā tabula parāda tradicionālās spēles uzvarētāja „līnijas”, kuras trīs britu totalizatoru kantori piedāvā uz gaidāmajiem Premjerlīgas mačiem. Kaut arī katrs bukmeikers piedāvā atšķirīgus koeficientus, to bukmeikera peļņa svārstās no 9,09% – 11,36%. Nav svarīgi, kas uzvar maču, tāpat bukmeikers var paturēt sev vismaz 9% no visas uz maču uzliktās naudas.

Aston Villa pret Birmingham:

Aston VillaNeizšķirtsBirminghamBukmeikera peļņa
Totalizators A1.9093.303.4010.79%
Totalizators B1.803.1104.0011.36%
Totalizators C2.003.003.759.09%

Salīdzinot ar Ziemeļamerikas sporta veidiem, spēles uzvarētāja „līnijas” uz futbolu dot bukmeikeram daudz lielāku komisiju. Sekojošā tabula parāda divu ASV totalizatoru kantoru piedāvātos handikapa koeficientus uz gaidāmo NFL (Amerikāņu futbola līga) maču. Tā kā tiek piedāvātas tikai divas likmju likšanas iespējas – uz katru pusi koeficients ir 1,909, lielākajai daļai bukmeikeru peļņa ir tikai 4,55% – mazāk kā puse no tās ietekmes, kāda tā ir spēles uzvarētāja „līnijas” uz futbolu gadījumā.

Daži ASV totalizatoru kantori piedāvā samazināto peļņu, kad uz katru pusi koeficients ir 1,95 (-105). Šajā gadījumā teorētiskā ietekme ir tikai 2,38%. Jums kā totalizatoru spēlētājiem, protams, jo mazākas priekšrocības bukmeikeram, jo labāk.

Maiami pret Denveru

MaiamiNeizšķirtsDenveraBukmeikera peļņa
Totalizators A1.905N/A2.004.55%
Totalizators B (ar samazinātu peļņu)1.95N/A1.952.38%

Likmju likšana uz Āzijas handikapu

Totalizatora spēlēšana, liekot likmes uz Āzijas handikapiem (kā jau pats nosaukums norāda), ir ļoti populāra Āzijas tirgū, kaut arī kļūst arvien populārākā arī Eiropas tirgū. Āzijas handikapa pasaulē katrai komandai tiek piešķirta priekšrocība / neizdevīgs stāvoklis attiecībā pret pretinieku. Pateicoties šim handikapam, koeficienti parasti svārstās no 1,75 līdz 2,25.

Bukmeikeru koeficienti uz maču Barcelona pret Madrides Real

Barcelona (mājas spēle)Real Madrid
Koeficienti2.002.00
Āzijas handikaps (half-ball)-0,50+0,50
Varbūtība50%, ka uzvarēs50%, ka Madrides Real šo spēli nezaudēs (būs uzvara vai neizšķirts

Piedāvātais Āzijas handikapa piemērs: Barcelona La Liga mačā uzņem savā laukumā Madrides Real, un jums tiek piedāvāts pus-vārtu (half-ball) handikaps. Koeficienti izskatās sekojoši: Barcelona 2,00 / 0:1/2 / 2,00 Madrides Real (Āzijas handikaps uz Barcelona ir -0,50 un uz Madrides Real +0,50).

(Lai šo piemēru būtu vieglāk saprast, šajā piemērā netiek izņemta bukmeikera starpība; tāpēc abi koeficienti ir 2,00.)

Saskaņā ar bukmeikeru ir 50% (1 / 2,00 = 0,5) varbūtība, ka Barcelona izcīnīs uzvaru. Lai koeficienti atspoguļotu varbūtību, vienkārši sadaliet 1 piedāvātajos koeficientos un jūs iegūsiet procentus decimālskaitļos.

Tajā pašā laikā tas nozīmē, ka ir 50% varbūtība, ka Madrides Real šajā spēlē nezaudēs (būs uzvara vai neizšķirts).

Handikapa likmes

Atšķirībā no Ziemeļamerikas sporta veidiem futbolā tiek gūti ļoti maz vārti. Daudzi hokeja fani sūdzas, ka NHL vidēji mačā tiek gūti 5 vārti. Eiropas futbolā vidēji spēlē tiek gūti tikai 2,5 vārti. No totalizatora spēlēšanas viedokļa tas ir ļoti daudz. Vārtiem ir liela vērtība – pat puspunkta handikapam bieži vien ir nozīme uz uzvarētu vai zaudētu likmi.

NFL futbolā puspunkts parasti ir 5 – 10 centus vērts. Bet futbolā tas var izmaksāt pat 1 Eur. Aston Villa vs Birmingham mača gadījumā jūs varat izvēlēties Birmingham ar +0,5 vārtu handikapu, uz kuru koeficients ir 1,909, vai arī spēles uzvarētāja līniju (-0,5), uz kuru koeficients ir aptuveni 4,00 (+300). Turpmāk redzamajā tabulā ir redzami aptuvenie spēles uzvarētāja līnijas koeficienti un to handikapa ekvivalenti:

Spēles uzvarētāja līnijaHandikaps
1,33 (-300)-1,5
1,50 (-200)-1
2,00 (+100)-0,5
2,70 (+170)Pk
4,00 (+300)+0,5
6,00 (+500)+1
10,00 (+900)+1,5

Līdzīgi kā handikapa likmes (puck lines) hokejā un handikapa likmes (run lines) beisbolā punktu handikaps uz futbolu padara totalizatora spēlēšanu elastīgāku. Tie, kuri nelabprāt izvēlas favorītu ar koeficientu 1,33, var likt likmi uz favorītu ar -1,5 handikapu, uz kuru koeficients ir 1,909. Ja jūs izvēlaties nefavorītu ar +1,5 handikapu, pat favorīta uzvaras ar vienu vārtu pārsvaru gadījumā likme būs uzvarēta. Atšķirībā no iepriekšējā piemēra, kurā izvēlējāmies Birmingham +0,5, šajā gadījumā ir neiespējami kopēt handikapa +1,5 „līniju”, izmantojot kombināciju uz spēles uzvarētāja likmi. Super Bowl (NFL finālā) septiņu punktu favorīts New England uzvarēja Karolīnu ar 32:29. Ja spēles uzvarētāja „līnija” būtu vienīgā iespēja, tad nebūtu iespējams likt likmi uz Karolīnu ar +7 handikapu.

No visiem pasaules sporta veidiem tieši uz Anglijas futbolu ir visprecīzākās „līnijas”. Tās ir vēl cietāks rieksts nekā likmes uz NFL. Ņemot vērā, ka Premjerlīgai seko līdzi gandrīz miljards līdzjutēju Eiropā, Āzijā un Ziemeļamerikā, bukmeikeri nevar atļauties būt pavirši. Jums kā totalizatora spēlētājam jāizmanto katra iespēja nodrošināt ienesīgu sezonu. Kamēr uz punktu handikapu parasti ir labāka vērtība, spēles uzvarētāja „līnijas” dažreiz ir gudrāka izvēle. Abi likmju tipi var viens otru papildināt, bet katra situācija ir unikāla un katras konkrētās likmes izvēle atkarīga no paša totalizatora spēlētāja. Nākošreiz liekot likmes uz futbolu, apsveriet visas iespējas.

Svarīgi faktori totalizatora spēlēšanā uz futbolu

Šim vajadzētu būt jūsu pirmajam solim totalizatora spēlēšanā uz futbolu profesionālā līmenī. Pirms jūs pieņemat lēmumu likt likmi vai nelikt, jāņem vērā vēl daudzi citi faktori. Tālāk tiks apskatīti daži vissvarīgākie faktori, kas jāņem vērā, pirms jūs pieņemt lēmumu likt likmi:

 • Cik liela vērtība ir bukmeikera piedāvātajam koeficientiem?
 • Cik liela ir iespējamība nezaudēt likmi?
 • Vai koeficients pirms mača sākuma pieaugs / cik liela ir varbūtība, ka cilvēku vairākums turpinās likt likmes uz izteiktu favorītu?

Cik liela ir vērtība

Vispārīgi runājot, nav ieteicams izvēlēties likmes, uz kurām vērtība ir mazāka par 7%. Ja vērtība ir 7%, tad jūsu vērtējums var izrādīties nepareizs. Izvēloties likmes ar mazāk kā 7% lielu vērtību, jūs diezgan daudz riskējat, jo jūsu novērtējums var nebūt par 100% precīzs.

Varbūtība nezaudēt

Jums nevajadzētu izvēlēties likmes, kurām varbūtība nezaudēt ir mazāka par 60% vai varbūtība neuzvarēt ir mazāka par 50%. Šī vērtības teorija var joprojām darboties, bet jūsu risks palielināsies, kamēr jūsu uzvarēto likmju rādītājs samazināsies, izvēloties, piemēram, vērtību likmes ar koeficientu 10,00.

Koeficientu palielināšanās

Viens no likumiem, kas būtu jāievēro: Lieciet likmes uz izteiktiem autsaideriem pirms paša mača sākuma. Parasti ir tendence vairākumam likt uz izteiktu favorītu, tāpēc vēlāk jums var būt iespēja iegūt par 5-10% lielāku koeficientu nekā sākotnējā stāvoklī.

Padoms profesionālam totalizatora spēlētājam uz futbolu

Šī raksta par totalizatora spēlēšanu uz futbolu, kas balstīta uz koeficientiem, ieteikums būtu vispirms piefiksēt savus totalizatoras spēlēšanas uz futbolu rezultātus. Pēc lielāka nereālu likmju daudzuma jūs atklāsiet, cik tuvu realitātei ir bijuši jūsu novērtējumi. Novērtējot koeficientus, ļoti svarīga ir pieredze un prakse, un jums nevajadzētu ticēt tam, ka jūsu novērtējumi ir par 100% precīzi. Spēlējiet atbildīgi!

Komandu analīze futbola likmēs

Iepazīstiet komandas, uz kurām jūs liekat likmes. Analizējiet katras puses līderus, noskaidrojiet atslēgas spēlētājus, saskaitiet katras puses stiprās un vājās puses. Tas ir tikai dažu lietu saraksts, kuras būs jāņem vērā, izvēloties to komandu, kurai ir lielākas izredzes uzvarēt:

 • Starta sastāvs un izvietojums
 • Iztrūkstošie spēlētāji (savainojumi un diskvalifikācijas)
 • Vieta līgas turnīra tabulā
 • Spēļu kalendārs (līgā un kausa izcīņā)
 • Sportiskā forma
 • Spēles stils

Komandu kondīcijas ietekme uz futbola likmēm

Pārliecība ir ļoti nozīmīga futbolā, un tā rodas no uzvarētām spēlēm. Ja komanda regulāri izcīna uzvaras, tad tās pārliecība – ne tikai individuāliem spēlētājiem, bet arī komandai kopumā – pieaugs. Ļoti grūti pretoties komandai, kura piedzīvo uzvaru sēriju.

Taču, ja komandas spēļu rezultāti ir bēdīgi un uzvaras nāk ļoti grūti, tad visas komandas pārliecība un morāle būs zemā līmenī. Tam būs negatīvs efekts uz komandas sniegumu, un no komandām, kuras ir sliktā kondīcijā, būtu jāizvairās.

Laika apstākļi

Tiem ir liela nozīme, kā izvērtīsies mačs. Noteiktas komandas no laika apstākļu dažādības iegūs vairāk nekā citas komandas – īpaši tās, kuras nav pieradušas pie laika apstākļu maiņas. Galvenie apstākļi, kas ietekmē spēles, ir lietus un karstums. Laika apstākļu priekšrocību visvairāk var izmantot tieši starptautiskās spēlēs vai Eiropas mēroga sacensībās, jo laika apstākļi atšķiras dažādās valstīs.

Lietus pilnībā izmaina katras spēles izskatu. Bumba mazāk lēkās pa zālāju, un spēles vispārējais temps kļūs daudz lēnāks. Komandas, kuras ir pieradušas pie lietainiem laika apstākļiem, no tā iegūs.

Piemērs: Ja Anglijas valstsvienība savā laukumā aizvadīs maču ar Brazīliju un tiek prognozēts spēcīgs lietus, tad Anglijai būs priekšrocības, jo vienība lietus apstākļos ir spēlējusi vairāk kā brazīlieši. Anglijas izlase ātrāk reaģēs uz lēnākiem apstākļiem, turpretim brazīliešiem būs nepieciešams laiks, lai pielāgotos apstākļiem.

Karstums noteikti ir visgrūtākie apstākļi, kuros aizvadīt spēli. Ekstremāla karstuma gadījumā komandas nogurs ātrāk nekā vidējas temperatūras apstākļos. Jūs redzēsiet daudz vairāk spēlētāju maiņas spēles laikā, jo spēlētāji ļoti nogurs.

Piemērs: Savukārt, ja Brazīlijas izlase aizvadīs spēli savā laukumā ar Angliju 360C temperatūras apstākļos, tad mājinieki daudz labāk spēlēs šādos aptākļos. Viņiem ir lielāka pieredze spēlēšanai karstumā, turpretim Anglijai varētu nebūt tik tuvs ekstremāls karstums. Tomēr karstuma gadījumā tam būs efekts mača otrajā pusē, kad spēlētāji pagurs, novārgs un, iespējams, atūdeņosies.

Golu skaita novērtēšana

Golu skaita (virs/zem līnija) futbola mačā prognozēšana ir viena no miljonu totalizatora spēlētāju iecienītākajām līnijām un šī otra populārākā līnija aiz 1X2. Lai būtu veiksmīgs totalizatora spēlētājs šajā jomā jeb, liekot likmes uz šo līniju, jāiepazīstas ar vairākiem aspektiem. Turpmāk tiks uzskaitīti daži no šiem aspektiem, lai sekmētu jūsu veiksmes izredzes.

Spēles stils

Veidam, kā komanda ir tendēta spēlēt, ir ļoti liela nozīme, liekot likmes uz golu skaitu. Ja komanda izceļas ar drošsirdīgu spēli aizsardzībā, tad iespējams tā nepieļaus daudz golus. Šajā gadījumā padoms ir atturēties no daudz golu prognozēšanas. Ja komanda sastāv no vairākiem augsta līmeņa uzbrucējiem vai dažiem radošiem pussargiem, tad viņu izredzes gūt dažus vārtus ir vērtējamas kā augstas.

Atšķirības meistarībā

Ja divām komandām ievērojami atšķiras meistarības līmeņi, tad bieži vien šādi mači noslēdzas ar lielu rezultātu. Pārbaudiet, kādā līgā abas komandas spēlē. Ja tas ir Eiropas mēroga turnīrs, izpētiet visu par abām vienībām. Ja divas no līgas labākajām komandām aizvada savstarpējo maču, tad spēle varētu būt ļoti līdzīga un neviena no komandām negribēs zaudēt. Tas savukārt varētu novest pie abu komandu piesardzīgas pieejas spēlei un mačs varētu noslēgties nerezultatīvi.

Vispārējā situācija

Šis ir vissvarīgākais faktors, liekot likmes uz vārtu skaitu. Pirms komandas uzsāk cīņu abu vienību treneri zinās svarīgu informāciju par otru komandu. Tāpat abu vienību treneriem būs arī viedoklis par vēlamo mača rezultātu. Šim faktoram parasti ir nozīme kausa izcīņās, bet tas ir svarīgs jebkurā konkurētspējīgā spēlē.

Piemēri:

Līga – Ja komanda cīnās par vietas saglabāšanu līgā un ir nepieciešams tikai viens punkts, lai to panāktu, tad vienība var spēlēt no aizsardzības, lai panāktu nepieciešamo neizšķirtu. Tas var novest pie nerezultatīvas spēles.

Ja Mančestras „United” turnīra tabulā ieņem otro vietu un, lai izcīnītu titulu, obligāti jāuzvar Boltona ar četru vai vairāk vārtu starpību, tad no Mančestras var gaidīt uzbrukumus pie katras izdevības.

Kausa izcīņa – Ja komandas aizvada divu spēļu sacensību, kurā abas vienības aizvadīs mačus gan mājās, gan viesos, tad gaidāma taktiska cīņa. Ja Liverpūle pirmajā posmā mājās ar 2:0 uzvar „Chelsea”, tad Liverpūle otrajā posmā centīsies nosargāt iepriekšējā mačā iegūto handikapu. Arī tas var novest pie nerezultatīvas spēles. Savukārt „Chelsea” ļoti labi saprot, ka klubam jāgūst trīs vārti, lai iekļūtu nākamajā kārtā. Kausa izcīņas ir ārkārtīgi grūti prognozēt, un jums tiešām ir jāizvērtē visa pieejamā statistika un informācija.

Laika apstākļi

Līdzīgi kā mača uzvarētāja prognožu gadījumā, liekot likmes uz kopējo vārtu skaitu, laika apstākļi spēlē savu lomu. Ja ir spēcīgs lietus, bumba mēdz iestrēgt zālājā un saspēlēties būs grūtāk. Sitieni pa bumbu arī kļūst daudz lēnāki, un kopumā spēcīga lietus apstākļos gūt vārtus ir grūti.

Savukārt karstums rada spēku izsīkumu. Ļoti karstas gaisa temperatūras gadījumā, liekot likmes uz goliem, jūs īstenībā varat cerēt uz dažiem ātriem vārtiem. Otrajā puslaikā spēlētāji ātri nogurs un viņu enerģijas līmeņi kritīsies. Tas novedīs pie maz vārtu gūšanas iespējām, un spēlētājiem vienkārši nebūs nepieciešamā enerģija, lai radītu pietiekami daudz labu vārtu gūšanas iespējas.

Vai komandu spēles stilam ir ietekme uz futbola likmēm?

Katrā valstī futbolu spēlē unikālā veidā. Spēles stili atšķiras, sākot ar pacietīgu saspēlēšanos un beidzot ar pilnīgi uz uzbrukumu tendētu spēli. Abi stili ir vienlīdz labi uzvaras izcīnīšanas nolūkos, bet tie var ietekmēt kopējo vārtu skaitu mačā, neskatoties uz spēlētāju kvalitāti.

Katra valstsvienība ir atšķirīga, un katrai ir savi plusi un mīnusi. Turpmāk tiks apskatīti tikai divu valstsvienību piemēri, bet vislabāk paskatieties pāris starptautiskas spēles, tādejādi iepazīstot tuvāk katras valstsvienības spēles stilu. Jau pēc dažu spēļu momentu noskatīšanās pieņēmumu izdarīšana par to, kā katra valstsvienība spēlēs, būs otršķirīga.

Anglija

Angļu spēles stils tiek reklamēts kā labākais pasaulē. Premjerlīga ir pazīstama kā spēcīgākā līga pasaulē, jo tajā ir visgrūtāk pielāgoties ātrajam spēles tempam. Anglijas komandas ir tendētas spēlēt ar bumbas virzīšanu uz priekšu un un maz laika veltīt saspēlei. Ja komandai ir izdevība, tā cenšas to izmantot. Jūs bieži redzēsiet daudz mēģinājumus gūt vārtus un vispār daudz golus.

Portugāle

Savukārt portugāļiem ļoti patīk daudz saspēlēties! Tā vietā, lai izmantotu spēles gaitā radušās atsevišķas pus-izdevības, priekšroka tiek dota saspēlei brīvos laukumos. Portugāles komandas ir ļoti pacietīgas, kontrolējot bumbu, un nesteidzas ar vārtu gūšanu. Nacionālo izlasi bieži vien kritizē par cenšanos izspēlēt perfektu golu. Ar šādu saspēlēšanos tiek izšķiests daudz laika. Portugāļi var ilgus laika periodus saglabāt bumbu, kas noved pie nerezultatīvas spēles, jo salīdzinoši reti rodas vārtu gūšanas momenti.

Citas spēcīgākās pasaules izlases un viņu spēles stili

IzlaseSpēles stils
ItālijaPiesardzīgs, pakāpeniska uzbrukuma veidošana
Brazīlija, Argentīna, KolumbijaSpēlētāji ir tehniski, uzbrukumi tiek veidoti instinktīvi, radoši
VācijaAgresīvs un organizēts spēles stils
SpānijaLiels uzsvars uz bumbas kontroli un ātru saspēli
BeļģijaBumbas kontrole, ātra pāreja uzbrukumā, pateicoties malējiem aizsargiem

Eiropas futbola totalizatori

Atbildot uz jautājumu, kāpēc Eiropas totalizatoru kantori nav ieinteresēti paplašināties Ziemeļamerikas tirgū, parasti atbilde ir tāda, ka tas vienkārši nav tik ienesīgi, jo lielākajai daļai likmju ir tikai divas iespējas:

 • Mājinieku uzvara
 • Viesu uzvara

Tā kā šie kantori ir pieraduši pie augstākas bukmeikera peļņas procentiem, daži Britu totalizatoru kantori uz NFL mačiem piedāvā uz abām pusēm koeficientu 1,83 (-120). Pieaugošās konkurences rezultātā daži Eiropas bukmeikeri ir samazinājuši komisiju tradicionālajām spēles uzvarētāja „līnijām”. No totalizatoru kantora viedokļa spēles uzvarētāja līnija ir un paliek visienesīgākā totalizatoru spēlēšanas forma.

Vēl viens spēles uzvarētāja „līnijas” trūkums ir tāds, ka uzvaras izbraukumā futbolā ir retāk sastopamas nekā citos sporta veidos, pimēram, basketbolā, hokejā vai tenisā. Tā kā viesu komandas biežāk nospēlē neizšķirti nekā uzvar, likmju likšana uz viesu komandu var beigties bēdīgi. Premjerlīgā 48% spēļu noslēdzas ar mājinieku uzvaru, 27% maču noslēdzas neizšķirti un tikai 25% gadījumu uzvar viesi. Tā kā mājinieki uzvar aptuveni pusē gadījumu, punktu handikaps +0,5 ir ļoti piemērots futbolam.

Mūsu iepriekšējais Aston Villa pret Birmingham piemērs parāda lietas būtību. Kas būtu, ja jūs uzskatītu, ka Aston Villa neuzvarēs maču? Ja nebūtu pieejamas handikapa likmes, totalizatora spēlētājiem, kas atbalsta Birmingham uzvaru ar +0,5 handikapu, būtu jāizdara divas atšķirīgas likmes: vienu uz Birmingham un otru uz neizšķirta iznākumu:

 • Birmingham 4,00 – Riskē ar 58,51 Eur, lai laimētu 175,53 Eur
 • Neizšķirts 3,10 – Riskē ar 75,49 Eur, lai laimētu 158,52 Eur

Zemās bukmeikeru peļņas dēļ punktu handikaps piedāvā daudz labāku vērtību. Mēs varam likt uz Birmingham uzvaru, uz kuru koeficients 1,75 (-134) vietā ir 2,10 (110), jo bukmeikeru peļņas 11,36% vietā ir 4,55%. Sīvā konkurence starp totalizatoru kantoriem pēdējos gados ir novedusi pie vēl labākiem koeficientiem. Lielākā daļa Āzijas bukmeikeru uz futbolu piedāvā samazināto peļņu. Kāds no pazīstamiem totalizatoru kantoriem nesen sāka izlikt handikapa „līnijas” uz futbolu ar koeficientiem 1,98 uz abām pusēm jeb tikai 0,98% lielu teorētisko ietekmi!

Aston Villa -0,5NeizšķirtsBirmingham +0,5Bukmeikera peļņa
ASV totalizators1.909NA1.9094.55%
Eiropas totalizators1.95NA1.952.38%
Totalizators ar samazinātu peļņu1.98NA1.980.98%

Līdzīgas lapas

Biežāk uzdotie jautājumi

Vai handikaps ir labāka izvēle nekā līnijas likme?

Abi likmju tipi viens otru papildina, bet katra situācija ir unikāla un katras konkrētās likmes izvēle atkarīga no paša totalizatora spēlētāja. Izvēlaties sev tuvāko!

Kādas ir handikapa priekšrocības?

Galvenā tā priekšrocba ir vērtība. Kā arī iespēja veikt prognozes gan ar mīnusa, gan ar plusa zīmi.

Kāds ir labākais veids, kā uzvarēt futbola derībās?

Labākais veids kā uzvarēt futbolā ir uzlikt likmi uz pareizo rezultātu. Sekojiet spēļu statistikai.

Vai bukmeikera piedāvātie koeficienti var atšķirties?

Bukmeikera piedāvātie koeficienti var atšķirties. Salīdzinat totalizatoru piedāvājumus.

Vai es varu veikt likmes spēles laikā?

Jā, jūs varat veikt likmes spēles laikā. Totalizatoros tādas ir pieejamas.

Kā uzvarēt futbola derībās?

Uzvara ir atkarīga no prognozes piepildīšanās. Kā arī izglītotības spēlē.

Kāds ir vienkāršākais veids, kā uzvarēt futbola likmēs?

Vienkāršākais veids, kā uzvarēt ir likt uz komandas uzvaru. Sāciet ar vienkāršām likmēm!

Uģis Liepiņš

Uģis Liepiņš

Latvijas online kazino un totalizatoru eksperts Latvijas azartspēļu tirgus analītiķis Pieredzējis totalizatoru spēlētājs

Uģis savu karjeru sāka kā sporta žurnālists un rakstu autors. Absolvējis Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju un ieguvis augstāko izglītību žurnālistikā. Uģim piemīt kompetence praktiski visos sporta veidos. Pirmais viņa raksts tika publicēts laikrakstā "Diena". Šobrīd Uģis ir viens no Totalizatorslatvija.com autoriem.

Par Uģis Liepiņš

Vai šī sadaļa Jums palīdzēja atrast to, ko meklējāt?

Šī lapa vēl nav novērtēta - palīdzi pārējiem, daloties ar savu viedokli